معرفی برنامه پیمایش دره بزوشک و بازدید از روستای دهسرخ و چشمه های گراب
گروه خبری : باتوجه به موضوع (اخبار باشگاه)
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1394/11/11

 

روستای دهسرخ در45 کیلومتری مشهد در مسیر جاده مشهد ملک آباد واقع شده است که به واسطه خاک قرمز آن به قریه الحمراء مشهوروسابقه آن به قبل از اسلام باز میگردد.

 

روستای بزوشک در فاصله 65 کیلومتری شهر مشهد  در دره ای با درختان بلند واقع شده است.

 

چشمه گراب در مسیر جاده قدیم مشهد به نیشابور در نزدیک روستایی به نام گراب و به طور دقیق تر به فاصله یک کیلومتری از جنوب این جاده واقع شده‌است.

یکی از زیباترین نقاط این منطقه قله‌ای می‌باشد که شبیه به قله های اتشفشانی سر از زمین بیرون آورده‌است. ارتفاع این قله کوچک از سطح زمین همان منطقه شاید به ۷۰ متر برسد. زمانی که به بالای این قله می‌رسید. دهانه آتش فشانی را مشاهده می‌کنید که از نوک قله تا روی سطح آب ارتفاعی حدود ۸ متر دارد و باقی فضای آن را آب پر کرده‌است که البته عمق آب نیز ۶ متر می‌باشد. احتمال می‌رود که این حوضچه آبی به تونلی آبی راه داشته باشد.

این چشمه از جمله چشمه های آب گرم اطراف مشهد است.بعد از آب گرم کلات بیشترین نگاه ها به این چشمه است.باید دقت داشت که آب این چشمه در فصولی همچون پاییز آنچنان گرم نیست اما خواص معدنی خود را همچنان دربر دارد.

شروع این برنامه کوهپیمایی این هفته با بازدید از روستای دهسرخ وامارت امام زاده این روستا آغاز شده و پس از صرف صبحانه با وسیله نقلیه به سمت روستای بزوشک حرکت نموده و بعد از بازدید از کاروانسرای این روستا در مسیر دره بزوشک به صورت رفت و برگشت پیمایش اجرا خواهد شد و سپس با وسیله نقلیه به سمت چشمه های گراب حرکت نموده و پس از بازدید از این چشمه ها به سمت مشهد بازمیگردیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در برنامه با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/اطلاعیه-ها/1394-11-11-22-01-11.html
تاریخ درج خبر : 1394/11/11     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [864]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 8بازدیدکنندگان امروز: 604بازدیدکنندگان دیروز: 941بازدیدکنندگان این هفته: 4291بازدیدکنندگان امسال: 241190بازدیدکنندگان کل: 1885010
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.