«سبلان» در محاصره‌ی زباله!
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
تاریخ درج خبر : 1391/04/07
دامنه‌های سبلان یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی ایران است اما به سرنوشت شومی دچار شده!... البته سرنوشتی که خود ما رقم‌زننده آن هستیم. بله! اینجا بخشی از طبیعت سرسبز و خرم کوه سبلان است که عکس آن را یکی از شهروندان برای همشهری فرستاده است. طبیعت‌گردان و کوه‌نوردان هنگامی که قدم به طبیعت می‌گذارند، نخستین قانونی که به آن پایبند هستند، احترام به طبیعت است. با این وصف معلوم می‌شود افرادی که به این طبیعت زیبا آمده بودند، هیچ احترامی برای آن قائل نبوده و آن را متأسفانه به یک زباله‌دانی تبدیل کرده‌اند.
این در حالی است که کارشناسان محیط‌زیست، همیشه از اثرات منفی و زیانبار آلوده‌سازی‌ طبیعت بر جسم و روان انسان سخن گفته‌اند. به‌نظر می‌رسد که برخی از افراد تنها به تولید زباله اهمیت می‌دهند و به هر جا که پا می‌گذارند، آنجا را از فراوری خود بی‌نصیب نمی‌گذارند! خیلی عجیب است؛ ما که حاضریم مثلا برای چند ساعت پیک نیک در دل طبیعت، یک هندوانه 15کیلویی را هن‌و‌هن‌کنان در یک سربالایی با خود بکشیم، حاضر نیستیم یک کیسه پلاستیک چند ده گرمی را برای ریختن زباله‌هایمان همراه خود ببریم تا طبیعت به وضعیتی که در این عکس دیده می‌شود، دچار نشود!
شاید هم واقعا اضافه شدن همین چند‌ده‌گرم(کیسه زباله) به وسایل پیک‌نیک، تعادل ما را هنگام حمل آنها از بین ببرد و ما را به دره پرتاب کند، که در این صورت باید به افرادی که زباله‌ها را به این صورت در دل طبیعت رها کرده‌اند، حق داد و به دور‌اندیشی و احتیاط آنها آفرین گفت!
بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/1391-04-07-07-16-01.html
تاریخ درج خبر : 1391/04/07     منبع خبر : روزنامه همشهري     تعداد بازدید : [1574]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 618بازدیدکنندگان دیروز: 941بازدیدکنندگان این هفته: 4305بازدیدکنندگان امسال: 241204بازدیدکنندگان کل: 1885024
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.