نخستین دهكده كوهنوردی كشور در مهاباد احداث می شود
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
تاریخ درج خبر : 1390/10/30

نخستین دهكده كوهنوردی كشور در مهاباد احداث می شود

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد، از احداث نخستین دهكده كوهنوردی كشور در این شهرستان خبر داد.

ابراهیم باپیرآقایی، روز یكشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: كار احداث این دهكده توسط هیات كوهنوردی مهاباد و علاقمندان به این رشته به صورت كاملا خودجوش با ایجاد كمپ های كوهنوردی آغاز شده است.

وی گفت: این دهكده با عنوان دهكده كوهنوردی سه كانیان در ارتفاعات كانی شیخان در دست احداث بوده و علاقمندان به رشته ورزشی كوهنوردی تاكنون 25 كمپ مجزا در این منطقه ایجاد كرده اند.

باپیرآقایی افزود: كوهنوردان مهابادی هنگام صعود به ارتفاعات منطقه در این كمپ ها، كه بیشتر آنها مجهز به وسایل رفاهی و گرمایشی هستند، استراحت و حتی اقدام به برگزاری كلاس های آموزشی كوهنوردی و سنگ نوردی می كنند.

وی پیش بینی كرد: 20 هكتار از اراضی اطراف این كمپ ها با نام دهكده كوهنوردی سه كانیان به زودی به ثبت رسیده و زمینه عملیات حصار كشی و تجهیز آن نیز برای استفاده عموم به ویژه علاقمندان به كوهنوردی فراهم شود.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اضافه كرد: در صورت اتمام كار ثبت این اراضی تعداد دیگری كمپ در این مكان ایجاد و دهكده مزبور به یكی از مهمترین مكان های كوهنوردی در شمال غرب كشور تبدیل شود.

وی گفت: مهاباد از دیرباز به عنوان یكی از قطب های مهم رشته كوهنوردی در كشور مطرح بوده و كوهنوردان این شهرستان در عرصه های داخلی و خارجی موفق به فتح قلل فراوانی شده اند.

باپیرآقایی خاطرنشان كرد: تاكنون 10 نفر از كوهنوردان این شهرستان موفق به فتح قله های با ارتفاع بالای هفت و هشت هزار متر در داخل و خارج از كشور شده اند.

منبع: ایرنا

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/90103001.html
تاریخ درج خبر : 1390/10/30     تعداد بازدید : [1671]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 7بازدیدکنندگان امروز: 604بازدیدکنندگان دیروز: 941بازدیدکنندگان این هفته: 4291بازدیدکنندگان امسال: 241190بازدیدکنندگان کل: 1885010
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.