پرچم ایران بر فراز ترانگو به اهتزاز درآمد
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
نویسنده : روابط عمومي
تاریخ درج خبر : 1391/04/24

 پرچم ایران بر فراز ترانگو به اهتزاز درآمد

 

شهرام عباس نژاد لحظاتی قبل خبر از صعود دیواره نوردان کشورمان بر روی برج بی نام ترانگو را داد. دیواره نوردان ایرانی که در قالب یک تیم مستقل 28 خرداد ماه عازم منطقه شده بودند، توانستند بعد از حدود 27 روز تلاش نفس گیر بر روی این برج، آن را صعود نمایند.

نفرات تیم اعزامی: حسن گرامی، حسین بلند اختر، حاج سید ساعد نجفی، عباس محمدی، مهدی فرهادی، سعید محمودی، حمید امیری، حمیدرضا شفقی، علی کریمی، مجتبی ثقفی، فرشاد میجوجی و پژمان زعفری

اولین صعود ایرانی ترانگو

از وبلاگ ترانگو: ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۴ تیر (به وقت محلی ) برج بی نام ترانگو ، مکانی شد مناسب برای اهتزار پرچم ایران . قطعا این لحظه نقطه عطفی در تاریخ کوهنوردی ایران خواهد بود . ساعت ۱۴:۴۴ به وقت تهران حسین بلند اختر از طریق تماس با خط ثریا شماره یک در حالی بین شادی و گریه این خبر را اعلام کرد.

 

 

خبر مرتبط :

تیم ترانگو امشب را در کمپ یک سپری خواهد کرد

 

کیومرث بابازاده لحظات قبل به تشریح آخرین اخبار خود از تیم ترانگو پرداخت. بابازاده گفت: طی تماس تلفنی حسین بلنداختر، تمامی اعضای تیم بعد از پاکسازی مسیر، به سلامت خود را به کمپ اول رسانده اند و قرار است امشب را در این کمپ استراحت نمایند.


بابازاده گفت: طبق گفته های حسین بلند اختر، 4 نفر از اعضای تیم در قالب یک کارتیمی موفق به صعود برج شده اند.

 

 

خبر مرتبط:

 

کیومرث بابازاده: صعود ترانگو، نشان دهنده قابلیت بسیار بالای دیواره نوردان کشورمان است

 

 

کیومرث بابازاده پیشکسوت نام آشنای کوهنوردی کشور نیز خبر از موفقیت اولین تلاش دیواره نوردان ایرانی در منطقه ترانگو را داد. بابازاده گفت: حسین بلنداختر در تماس تلفنی کوتاه، خبر از صعود برج بی نام ترانگو را داد و  گفت تا دو روز دیگر به کمپ اصلی برخواهیم گشت و دیواره را پاک سازی خواهیم کرد.

کیومرث بابازده در ادامه گفت: به دلیل کیفیت نامطلوب تماس تلفنی و فضای بسیار احساسی حاکم بر تیم در لحظه صعود، بیش از این موفق به صحبت با اعضای تیم نشدم.

کیومرث بابازاده زاده همچنین گفت: کوهنوردان ایرانی بارها نشان داده اند که قابلیت بسیار زیادی دارند اما امکاناتی که باید مهیا باشد، متاسفانه وجود ندارد. بابازاده با تاکید دوباره بر قابلیت ورزشکاران ایرانی، صعود خانم پروانه کاظمی را به اورست و لوتسه مثال زد و ادامه داد: ایشان در برنامه های اخیر خود کارهای برزگی را انجام دادند.

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/91042403.html
تاریخ درج خبر : 1391/04/24     منبع خبر : وب سايت كوه نيوز     تعداد بازدید : [1687]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 394بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3140بازدیدکنندگان امسال: 240039بازدیدکنندگان کل: 1883859
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.