مهدي عميدي در ارتفاعات منطقه مون بلان فرانسه مفقود شده است
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
تاریخ درج خبر : 1391/08/23

 

مهدي عميدي در ارتفاعات منطقه مون بلان فرانسه مفقود شده است

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، اين كوهنورد خراساني به عنوان تنها ايراني فاتح قله اورست بدون اکسيژن، براي فتح اين قله 4808 متري عازم فرانسه شده اما طي 20 روز اخير خبري از او در دست نيست.

حسين اماني، رييس هيات كوهنوردي استان خراسان رضوي در اين مورد گفت: اين قله بيش از 4000 متر ارتفاع دارد و اصلا قله بلندي نيست ولي صعود به آن از لحاظ فني سخت است.

وي ادامه داد: فدراسيون با عوامل خود در فرانسه رايزني‌هاي لازم را انجام داده و عمليات نجات عميدي ادامه دارد.

وي افزود: متاسفانه طي يك هفته گذشته وضعيت هوا در منطقه خوب نبوده و عمليات امداد انجام نشده است و تنها در يك روز كه هلي‌كوپتر توانسته پرواز كند، مقداري از لوازم و امكانات عميدي در پاي كوه پيدا شده كه مشخص است وي براي سبك كردن بار خود آن‌ها را رها كرده است.

رييس هيات كوهنوردي استان خراسان رضوي خاطرنشان كرد: ايميلي از دو كوهنورد خارجي به عميدي ارسال و در آن عنوان شده كه آن‌ها نتوانستند قله مون بلان را فتح كنند و خواستار توضيح عميدي در مورد صعود خود شده بودند و اين نشان مي‌دهد كه اين دو کوهنورد خارجي، عميدي را در مسير قله ديدند.

اماني با بيان اينكه پيگيري‌ها از جانب خانواده عميدي و فدراسيون كوهنوردي ادامه دارد، به ايسنا گفت: جامعه كوهنوردي ايران اميد دارد كه خبر خوشي از عميدي به دست بياورد و همه دعا مي‌كنيم او سالم باشد.

وي ادامه داد: در مورد مهدي عميدي اين تجربه وجود دارد كه براي مدتي از وي خبري نباشد، اما در اين موضوع اين زمان كمي زياد شده و همين ما را نگران كرده است.

 

خبرگزاری ایرنا:

'حسین امانی' روز دوشنبه طی گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: 'مهدی عمیدی' كه از سه هفته گذشته به طور انفرادی برای صعود به قله بیش از چهار هزار متری 'مون بلان' به كشور فرانسه عزیمت كرده بود، حین صعود مفقود شده و تاكنون هیچ خبری از وی به دست نیامده است.

وی اظهار داشت: پیگیری های متعدد توسط وزارت امور خارجه، سفارت های ایران در فرانسه و سوئیس، هیات كوهنوردی و فدراسیون كوهنوردی كشور در این زمینه انجام شده است.

او گفت: در یك مورد جستجو به وسیله بالگرد مقداری از لوازم و امكانات این كوهنورد در پای كوه مزبور پیدا شده است.

وی اظهار داشت: آخرین مرتبه دو نفر از كوهنوردان خارجی، 'عمیدی' را حین صعود در قله مون بلان فرانسه دیده اند.

امانی افزود: 'مهدی عمیدی' به صورت انفرادی و به عنوان یك گردشگر كوهنورد و بدون هماهنگی با هیات كوهنوردی استان خراسان رضوی و فدراسیون كوهنوردی كشور برای صعود به قله مون بلان به فرانسه عزیمت كرده بود.

وی گفت: حداكثر زمان صعود به قله مون بلان فرانسه یك هفته تا 10 روز است و با توجه به گذشت سه هفته به طور یقین اتفاقی برای این كوهنورد افتاده است.

او افزود: صعود كوهنوردان به قله ارتفاعات خارج از كشور باید بر اساس مجوز فدراسیون و هیات كوهنوردی و كسب مجوز شورای برون مرزی هیات كوهنوردی استان انجام شود.

عمیدی از سال 1383 به عنوان عضو و مربی تیم ملی كوهنوردی صعودهای مختلف به قله های داخل و خارج كشور انجام داده و از كوهنوردان مجرب استان خراسان رضوی است.

روزنامه اعتماد:

گروه نجات ارتفاعات «شامونيكس» در جست وجوي مهدي عميدي آهنگ، است. سايت كايرن نوشته: مهدي عميدآهنگ كه در تاريخ 24 مهر به كوهستان شامونيكس رسيده بود، قصد بالارفتن از كوه هاي مون بلان از منطقه «اوش» را داشته است كه آخرين بار در تاريخ 26 مهر، ساعت 11 صبح در پناهگاه كوهستاني «تت روس» ديده شده است. وي كه از قله هاي مرتفع هيماليا نيز صعود كرده است، كاملامجهز بوده و اطلاعات دقيقي از كوهستان دارد.

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/91082301.html
تاریخ درج خبر : 1391/08/23     منبع خبر : سايت كوه نيوز     تعداد بازدید : [1474]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 400بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3146بازدیدکنندگان امسال: 240045بازدیدکنندگان کل: 1883865
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.