راه‌اندازی مقطع کاردانی راهنمایان کوهستان در دانشگاه علمی- کاربردی
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
نویسنده : روابط عمومي
تاریخ درج خبر : 1391/09/01

 

راه‌اندازی مقطع کاردانی راهنمایان کوهستان در دانشگاه علمی- کاربردی

 

 
 

یک مدرس طبیعت‌گردی گفت: مسئولان آموزش معاونت گردشگری قول داده‌اند که با همکاری دانشگاه علمی- کاربردی، رشته راهنمایان کوهستان تا مقطع کاردانی در این دانشگاه تدریس شود و از سال آینده دانشجو بپذیرد.

علی شادلو، فعال طبیعت‌گردی و فعال امداد و نجات در طبیعت در همایش راهنمایان کوهستان که با حضور مدیر اداره کل طبیعت‌گردی و مدیر اداره‌ آموزش معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از فعالان حوزه‌ طبیعت‌گردی و کوهنوردی در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، گفت: اگر دانشجویان دوره‌های صخره‌نوردی، اسکی و قله نوردی را نیز آموزش ببینند تا مقطع کارشناسی نیز می‌توانند تحصیل کنند که امیدواریم این امر تا سال آینده محقق شود. وی گفت: راهنما پیشانی صنعت گردشگری و آخرین سطحی است که با مخاطب در این صنعت برخورد می‌کند؛ بنابراین این موضوع مهم است که یک راهنما از چه کیفیتی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه امر آموزش نمی‌تواند ثابت باشد بلکه باید طبق مسائل روز پیش برود، ادامه داد: خروجی دوره‌های تورلیدری کمتر از 5 درصد کیفیت اجرای تور را دارند؛ بنابراین باید آموزش‌ها در سطح دیگری برگزار شوند. شادلو گفت: اگر یک راهنمای طبیعت‌گردی، نقشه‌خوانی بلد نباشد، خنده‌دار است، متاسفانه این افراد وارد فیلد راهنمای سفر می‌شوند. وی بیان کرد: با دانشگاه‌های معتبر دنیا ارتباط داشته‌ایم و آنها می‌گفتند چرا ایرانی‌ها به فکر توریست ورودی هستند؛ در حالی که اول باید صنعت گردشگری داخلی را ارتقا بدهند در آن صورت گردشگر خارجی تمایل پیدا می‌کند که به سمت ایران بیاید پس اگر می‌خواهیم گردشگر میلیونی داشته باشیم باید صنعت داخلی و زیرساخت‌های گردشگری داخلی را تکمیل کنیم.

در این همایش از از دانش‌آموختگان نخستین دوره‌ راهنمای کوهستان در کشور، موسسه‌های آموزشی طبیعت‌گردی فعال، پایه‌گذار دوره‌ آموزشی راهنمای کوهستان، تعدادی از اساتید با اخلاق دوره‌های آموزشی کوهستان و طبیعت و موسسه‌های آموزشی فعال در این زمینه‌ها با اهدای لوح، تقدیر شد. در پایان نیز اعضای تیم صعودکننده به دیواره‌ سخت "ترانگو" مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع: روزنامه همدان پیام

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/91083001.html
تاریخ درج خبر : 1391/09/01     منبع خبر : سايت كوه نيوز     تعداد بازدید : [1614]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 8بازدیدکنندگان امروز: 604بازدیدکنندگان دیروز: 941بازدیدکنندگان این هفته: 4291بازدیدکنندگان امسال: 241190بازدیدکنندگان کل: 1885010
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.