گزارش تصویری بیست‌ویکمین دوره‌ی رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
نویسنده : روابط عمومي باشگاه
تاریخ درج خبر : 1392/03/04

گزارش تصویری بیست‌ویکمین دوره‌ی رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا

 

 

حضور رئیس فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا در محل برگزاری مسابقات

 

«آنتونی سی» رئیس فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا، «فرانسیس لو»  ناظر مسابقات و هم‌چنین «ربنهارد» از چهره‌های ماندگار ورزش سنگ‌نوردی در فدراسیون جهانی و میهمان افتخاری مسابقات، از جمله چهره‌های شاخص بیست و یکمین دوره‌ی رقابت‌های سنگ‌نوردی آسیا هستند.

میزبانی کشورمان که با برگزاری رقابت‌ها برای اولین بار در محوطه‌ی باز پارک ملت و در مجاورت دریاچه‌ و طبیعت زیبای آن همراه بوده، از نکاتی‌ست که مورد توجه  «آنتونی سی» و سایر میهمانان خارجی قرار گرفته است.

 

 

 

حمایت از سنگ‌نوری برای پیوستن به المپیک؛ «قوی‌تر، بالاتر، سریع‌تر»

 

در اقدامی قابل توجه و در حاشیه‌ی بیست‌ویکمین دوره‌ی مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا، با تهیه‌ی پلاکاردی که در آن تناسب رشته‌‌های مختلف سنگ‌نوردی با شعار المپیک (قوی‌تر، بالاتر و سریع‌تر) درج شده بود؛ حمایت از رشته‌ی سنگ‌نوردی با همراهی جالب و ارزنده‌ی انبوه تماشاگران حاضر در پارک ملت، انجام شد.

این حمایت به جهت نزدیک بودن ۸ خرداد (۲۹ می) طراحی شده بود که فرآیند انتخاب از بین رشته‌‌های ورزشی برای پیوستن به رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ انجام خواهد شد.

 

سنگ‌نوردان ایرانی‌ در سرطناب؛ طلایی و نقره ای شدند

 

فینال رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا در رشته‌ی سرطناب آقایان صبح روز جمعه ۳ خرداد برگزار شد و از بین ۸ شرکت‌کننده در این مرحله، "علی برات زاده" و " رضا کلاسنگیان" موفق شدند به ترتیب مدال طلا و نقره‌ی آسیا را کسب کنند. هم‌چنین در این رشته سنگ‌نورد کره ای به مدال برنز دست یافت.

 نتایج نهایی رقابت‌های سرطناب در بخش زنان


در بخش نهایی رقابت‌های سرطناب بانوان؛ سنگ‌نوردی از چین و دو سنگ‌نورد از قزاقستان به ترتیب اول تا سوم شدند و سیما سلطانی تنها سنگ‌نورد کشورمان که به فینال راه یافته بود در رده‌ی هشتم قرار گرفت.

 

علی برات زاده و طلایی دیگر / الناز رکابی نقره‌ای بولدرینگ آسیا

 

فینال رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا در رشته‌ی بولدرینگ آقایان عصر روز جمعه ۳ خرداد برگزار شد و از بین ۶ شرکت‌کننده در این مرحله، «علی برات زاده» موفق شد به مدال طلای آسیا دست یابد. شایان ذکر است؛ وی صبح امروز نیز موفق شده بود در رشته‌ی سرطناب به مدال طلا دست یابد.

در این رشته همچنین دو سنگ‌نورد کره‌ای موفق به کسب عناوین دوم و سوم شدند.

و اما در همین رشته‌‌ و در بخش زنان الناز رکابی سنگ‌نورد خوب کشورمان موفق به کسب مدال نقره شد. در این رشته سنگ‌نوردی از چین و قزاقستان به ترتیب اول و سوم شدند.سرعت «فرناز اسماعیل زاده» همه را به هیجان آورد / کسب مدال طلای سرعت

 

«فرناز اسماعیل زاده» سنگ‌نورد خوب کشورمان موفق شد با سرعتی خیره کننده در رقابت با حریف اندونزیایی خود به مدال ارزشمند طلا دست یابد. در این رشته سنگ‌نوردی از قزاقستان به مقام سوم رسید.

 

رضا علیپور و کسب مدال نقره‌ی سرعت آسیا

 

«رضا علیپور» سنگ‌نورد جوان و خوش‌آتیه‌ی کشورمان با تلاشی ارزشمند توانست به مدال نقره‌ی سرعت آسیا دست یابد . در این رشته سنگ‌نورد چینی به مقام اول رسید و سنگ‌نوردی از اندونزی در جایگاه سوم قرار گرفت.

 «علی برات زاده»؛ بهترین بهترین‌ها

 

«علی برات زاده» در این دوره از مسابقات به‌واقع  یکی از آماده‌ترین سنگ‌نوردانی بود که در رشته‌های مختلف با توانمندی قابل توجهی ظاهر و موفق شد در رده‌بندی نهائی به دلیل دریافت ۲ مدال طلا در رشته‌های «بولدرینگ» و «سرطناب»، با شایستگی و بالاتر از رقیبان خارجی خود، به کسب عنوان نخست در بخش overall و طلای سوم نائل شود.

هم‌چنین پس از «علی برات زاده» که با ۲۵۱ امتیاز به این عنوان دست یافت، سنگ‌نورد خوب کشورمان؛ «حمید رضا توزندجانی» نیز با ۲۰۲ در جایگاه دوم این بخش قرار گرفت و سنگ‌نوردی از کره با ۱۹۷ امتیاز سوم شد.

در بخش بانوان نیز  «الناز رکابی» جایگاه دوم این بخش را با ۲۰۸ امتیاز به خود اختصاص داد و سنگ‌نوردان قزاقستان مقام‌های اول و سوم را کسب کردند.

 
 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/92030402.html
تاریخ درج خبر : 1392/03/04     منبع خبر : وب سايت فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي     تعداد بازدید : [1486]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 5بازدیدکنندگان امروز: 599بازدیدکنندگان دیروز: 941بازدیدکنندگان این هفته: 4286بازدیدکنندگان امسال: 241185بازدیدکنندگان کل: 1885005
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.