اقدام تروریستی و کشتار بی‌رحمانه‌ی کوه‌نوردان در «نانگاپاربات» اخبار تکمیلی
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
نویسنده : روابط عمومي باشگاه
تاریخ درج خبر : 1392/04/07


اقدام تروریستی و کشتار بی‌رحمانه‌ی کوه‌نوردان در «نانگاپاربات» اخبار تکمیلی

 

بنا بر اخبار واصله؛ گروهی از کوه‌نوردان که گویا ملیت چینی، روسی و اوکراینی داشته‌اند، در نزدیکی کمپ اصلی «نانگاپاربات» مورد حمله‌ی یک گروه تروریستی واقع شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های اولیه در این حمله؛ متأسفانه ۱۰ کوه‌نورد کشته شده‌اند. این گزارش حاکی‌ست، ارتش پاکستان در این رابطه وارد منطقه گردیده است.

خاطرنشان می‌شود؛ «مهدی قلی‌پور» کوه‌نورد ایرانی که به صورت مستقل و شخصی بر روی ارتفاعات این قله تلاش می‌کند به همراه «تونچ فیندیک» ( کوه‌نورد ترکیه‌ای) و یک کوه‌نورد نپالی، در کمپ ۲ این قله بوده اند و هم‌اکنون در سلامت کامل هستند.

اخبار تکمیلی متعاقباً از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.

-------------------------

تکمیلی۱:

اخبار منتشر شده در پایگاه himalayan times از کشته شدن ۱۰ کوه‌نورد در این حادثه‌ی تروریستی حکایت دارد. ۵ اوکراینی، ۳ چینی، ۱ نفر روس و ۱ زن راهنمای پاکستانی. حمله در ساعت یک بامداد امروز صورت گرفته است.

در عین حال خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد؛ گروه شبه نظامی پاکستانی مشهور به "جندالله" مسئولیت این حمله را رسماً برعهده گرفته و هشدار داده است؛ این اقدامات خصمانه نسبت به خارجی‌ها تداوم خواهد داشت!

تکمیلی۲:

بر اساس گزارش رسیده؛ «مهدی قلی‌پور» که در برنامه‌ای مستقل و شخصی در تلاش برای صعود به قله‌ی «نانگاپاربات» در کشور پاکستان به سر می‌برد و تا کمپ دوم این قله نیز پیشروی کرده بود، پس از حمله‌ی تروریستی امروز در این منطقه که کشته شدن ۱۱ نفر را در پی داشت، به همراه دیگر همنوردانش توسط بالگرد ارتش پاکستان به روستای «گیلکیت» انتقال داده شدند و تحت حمایت نیروهای ارتش در امنیت کامل بسر می‌برند.

این گزارش حاکی‌ست؛ وی و سایرین به احتمال فراوان فردا توسط نیروهای ارتش، به اسلام آباد (پایتخت پاکستان) منتقل می‌شوند.

منبع خبر تکمیلی ۲ سایت شخصی قلی‌پور


تکمیلی۳:
بر اساس تماس "قلی‌پور" با فدراسیون؛ گویا تلفات این حادثه ۱۱ نفر است.

-------------------------------------------------------------

محکوم کردن اقدام تروریستی و کشتار بی‌رحمانه‌ی کوه‌نوردان

 

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران؛ با صدور اطلاعیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی و کشتار بی‌رحمانه‌ی کوه‌نوردان مستقر در کمپ اصلی قله‌ی "نانگاپاربات" و ابراز تأثر عمیق و هم‌دردی با خانواده‌ی جان‌باختگان این حادثه‌ی تأسف‌بار، ضایعه‌ی پیش‌آمده را به جامعه‌ی جهانی کوه‌نوردی تسلیت گفت.
فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشورمان در این اطلاعیه تصریح کرده است، مقامات و مسئولین ذی‌ربط کشور پاکستان می‌بایست نسبت به تأمین امنیت کوه‌نوردان و گردشگران در سلسله جبال قراقروم که کانون توجه‌ بسیاری از هیمالیانوردان دنیاست، توجهات و اقدامات جدی را معطوف دارند تا چنین فجایع دردناکی روند فعالیت کوه‌نوردان جهان را تحت الشعاع قرار ندهد.
پی‌نوشت:
شایان ذکر است؛ این اطلاعیه به اتحادیه جهانی کوه‌نوردی، اتحادیه‌ی کوه‌نوردی آسیاٰ، فدراسیون کشورهای کوه‌نوردان جان‌باخته و مقامات پاکستانی نیز ارسال شده است.

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/92040701.html
تاریخ درج خبر : 1392/04/07     منبع خبر : وب سايت هيات كوهنوري و صعودهاي ورزشي استان خراسان رضوي     تعداد بازدید : [1469]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 11بازدیدکنندگان امروز: 810بازدیدکنندگان دیروز: 1924بازدیدکنندگان این هفته: 810بازدیدکنندگان امسال: 180604بازدیدکنندگان کل: 1824424
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.