ایجاد «کتابخانه کوهستان» در ارتفاع ۴۲۰۰ متری قله «دماوند»
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
نویسنده : روابط عمومی
تاریخ درج خبر : 1393/02/08

 

ایجاد «کتابخانه کوهستان» در ارتفاع ۴۲۰۰ متری قله «دماوند»

 

 

     

به گزارش کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون؛ در آستانه‌ی رویداد بزرگ فرهنگی کشور با عنوان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، طی اقدامی مشترک بین «فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی» و «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، یک کتابخانه‌ی کوهستانی در «بارگاه سوم قله دماوند» به ارتفاع ۴۲۰۰ متری افتتاح شد.

بنا بر این گزارش؛ به همت جمعی از کوه‌نوردان، همراه با «ربیع مشایخ» نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم‌چنین «ساریخانی» رئیس کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون، در روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه ۹۳ ، تعدادی کتاب در زمینه‌های مختلف با کوله پشتی به بارگاه سوم منتقل شد و یک کتابخانه‌ی کوهستانی در این پناهگاه ایجاد گردید که مورد استقبال کوه‌نوردان حاضر نیز واقع شد.


گفتنی‌ست؛ یک کوه‌نورد آلمانی نیز که در زمان افتتاح کتابخانه کوهستان در بارگاه حضور داشت، کتابی را به این کتابخانه اهداء کرد.
 

رئیس کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون تصریح کرد؛ با توجه به مساعدت «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، کتابخانه‌های کوهستان به مرور در سایر قرارگاه‌ها و پناهگاه‌ها نیز از جمله «رودبارک» و «ونداربن» ایجاد خواهد شد.

 

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/93020803.html
تاریخ درج خبر : 1393/02/08     منبع خبر : وب سایت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی     تعداد بازدید : [1262]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 5بازدیدکنندگان امروز: 398بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3144بازدیدکنندگان امسال: 240043بازدیدکنندگان کل: 1883863
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.