دختر بچه سیزده ساله فاتح اورست
گروه خبری : اخبار عمومي كوهنوردي ايران و ج
نویسنده : روابط عمومی
تاریخ درج خبر : 1393/03/08
دختر بچه سیزده ساله فاتح اورست
 

  

انجمن پزشکی کوهستان ایران: در یک اقدام بی سابقه دو نوجوان هندی پس از 52 روز تلاش ، صبح امروز موفق شدند قله اورست را صعود کنند.

 حیدرآباد: در یک حرکت تاریخی در کوهنوردی کشور هندوستان ملاوت پورنا سیزده ساله جوانترین کوه نورد زنی شناخته شد که قله اورست را صعود کرد . پورنا همراه آناند کومار 16 ساله دانش آموز کلاس نهم از خامام منطقه آندرا پرادش این تلاش برجسته را در صبح روی جاری ساعت ۶ به پایان رساندند. هر دو دانش آموز انجمن آموزشی و رفاه اجتماعی آندرا پرادش می باشند و به ابتکار همین انجمن از بین 150 نوجوانی که برای حضور در ورزش های ماجراجویانه در نظر گرفته شده بودند انتخاب شدند ، 20 نفر از آنها برای آموزش به موسسه کوه نوردی معتبری در دارجلینگ اعزام شدند و از میان آنها نه نفر به اردوهایی در مرز چین و هندوستان فرستاده شدند. این دو بالاترین نمره را از لحاظ استقامت و تحمل بدست آوردند و ماه آوریل امسال به اورست اعزام شدند. آنها در حال حاضر در کمپ اصلی بسر می برند.

نکته : باید منتظر اخبار تکمیلی در رابطه با این صعود باشیم ، بنظر نمی رسد سیزده سالگی سن مناسبی برای این اکسپدیشن سنگین باشد.

برداشت از گل کوه

بستن http://www.kaviangroup.com/news/عمومي/93030802.html
تاریخ درج خبر : 1393/03/08     منبع خبر : وب سایت پزشكي كوهستان ايران     تعداد بازدید : [1207]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 10بازدیدکنندگان امروز: 812بازدیدکنندگان دیروز: 1924بازدیدکنندگان این هفته: 812بازدیدکنندگان امسال: 180606بازدیدکنندگان کل: 1824426
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.