معرفی برنامه پیمایش دره و آبشار ایدلیک
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1395/05/30

روستای زیبای ایده لیک

روستای ایده لیک از توابع لایین نو است. در 180 کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است.

ایده لیک به معنی آب زیاد است. ارتفاع روستا از سطح دریا 1050 متر و فاصله آن تا کلات 33 کیلومتر می باشد. رودخانه ایده لیک آب فوق العاده زیادی دارد که از دامنه های شمال شرقی هزار مسجد سرچشمه می گیرد. این رود  بخاطر وسعت زیاد و ناهموارش  برخی اوقات دارای سیلابهای خروشان و عظیم می باشد.

عرض دره از چند متر تا 60 متر است. از اواسط دره به بعد به خاطر طول زیاد مسیر و آب فراوان و همچنین  وجود چند آبشار ، دیدن آن نیاز به آمادگی جسمانی و آشنایی با فنون سنگنوردی دارد. از جمله نکات جالب توجه در این روستا شالیزارهای زیبای آن است که یکی از مرغوبترین انواع برنج دنیا در آن کشت می شود.

 

 

در چند ساعت اول راهپیمایی ، دره باز و هموار است و پس از رسیدن به اولین آبشار ( که ارتفاع آن کمتر از 3 متر است ) عرض دره به چند متر می رسد.

آبشار دوم 5 تا 8 متر ارتفاع دارد و بعد از آن به آبشار آخر می رسیم.سمت چپ آبشار سوم ، مسیر سنگنوردی دیده می شود که برای بالا رفتن از آبشار است. ارتفاع آبشار حدود 4 تا 7 متر است.

برنامه ها در سطح کوهنوردی معمولا تا آبشار اول و نهایتا تا پای آبشار سوم انجام می شود.

بعد از رد شدن از آین آبشار حدود یک ونیم تا دو ونیم  ساعت راهپیمایی تا ابتدای دوآبی دره سیستان و انتهای دره ایده لیک فاصله است. مناظر این قسمت بی نظیر می باشد جنگلهای ارس با مراتع دائمی سر سبز ، خود را تا بالای ارتفاعات سیستان می کشانند. بعد از طی این مسیر به دهانه ی  دره های دلوچه و سیستان می رسیم. دره بسیار عریض سیستان در سمت چپ بطرف شرق و دره دلوچه بطرفو قله هزار مسجد پیش می رود.

برنامه دره و ابشار ایده لیک از مشهد بصورت یک و نیم روزه انجام خواهد شد که شب مانی در شهر کلات یا در روستای ایده لیک   انجام می گیرد

 

 لوازم مورد نیاز :کیسه خواب - هدلایت - کفش کوهنوردی

برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام در برنامه با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمائید

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/ایدلیک-معرفی.html
تاریخ درج خبر : 1395/05/30     منبع خبر : آرشیو     تعداد بازدید : [1281]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 10بازدیدکنندگان امروز: 406بازدیدکنندگان دیروز: 822بازدیدکنندگان این هفته: 2112بازدیدکنندگان امسال: 202128بازدیدکنندگان کل: 1845948
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.