معرفی برنامه صعود به قله خلنو 12 تا 15 خردادماه 95
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : علی صنعتی
تاریخ درج خبر : 1395/02/30

 

تاریخ اجرای برنامه : عصر چهارشنبه 12 خرداد تا 15 خرداد

سرپرستان برنامه : سید امیر رضا حیدری - علیرضا بزاز

وسیله نقلیه: اتوبوس VIP ( مشهد -تهران) و مینی بوس محلی

محل اسکان : چادر زنی در محدوده آبشار لالون در مسیر صعود- روستای لالون

سطح برنامه : سنگین

هزینه برنامه : حدود 170هزار تومان

برای شرکت در برنامه حضور در برنامه آمادگی آن که صعود به قله بینالود است الزامی می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید. 38831008-38812006

معرفی منطقه

  قله خُـلنو با ارتفاع 4375 متر بلندترین قله در استان تهران می باشد وجزء رشته کوه البرز مرکزی بحساب می آید. همسایه ها وقلل همجوار این کوه قلل برجسرکچال – ورزاب – جانستون و پالون گردن می باشند که از طریق خط الراسی با هم در ارتباط می باشند.

 

 

بهترین راه دسترسی به قله این کوه روستای لالان است که در 34 کیلومتری شهر تهران در جاده شمشک واقع شده است.

 

 

از جاذبه های این کوه می توان به روستا ودره لالان – چشمه تلخ آب (بدلیل وجود گوگرد در آب این چشمه مزه تلخی به خود گرفته است )- آبشار لالان و دریاچه خلنو اشاره کرد.دریاچه خلنو دریاچه کوچکی است که در دامنه کوه خلنو و هرزه کوه در ابتدای دره وارنگه رود قرار دارد واز روی قله خلنو بخوبی نمایان است.

 

 

 

 

رودخانه وارنگه رود یکی از سرچشمه های مهمی است که دریاچه سد کرج را مشروب می سازد در ابتدای مسیر کوهنوردی با ورود به تنگه لالون بدلیل وجود نداشتن پل بروی رودخانه در حدود چهار تا پنج بار جبرا باید وارد آب رودخانه شد که این موضوع هیجان پیمایش این مسیر را صد چندان می کند .

 

 

برای صعود به قله خلنو از روستای لالون دو مسیر وجود دارد که هر دوی این مسیر ها تا گردنه ورزاب مشترک می باشند از گردنه ورزاب به بعد ، هم می توان از سمت راست با ورود به دشت اسب چال مستقیم به دیدار قله خلنو بزرگ شتافت که این مسیر ساده تر است و هم می توان با سوار شدن بر یال سمت چپ بارسیدن به قله برج وگذر از تیغه های ژاندارک و خلنو کوچک به خلنو بزرگ رسید که این مسیر بخصوص در کنار تیغه های ژاندارک تا حدودی حالت فنی به خود می گیرد.

 

 

ضمنا این کوه فاقد جانپناه ویا پناهگاه است وبهترین مکان برای کمپ زدن روی گردنه ورزاب و یا در فصول گرم در دشت اسب چال(بدلیل وزش باد کمتر ونداشتن خطر سقوط بهمن در فصول گرم)می باشد.

 

 

 

مسافت مسیر پیمایش شده از روستای لالان تا قله در حدود 11 کیلومتر می باشد و روی هم رفته می توان گفت که این کوه یکی از دیدنی ترین کوههای ایران می باشد از فراز قله خلنو بیشتر قلل رشته کوه البرز مشخص است قله های مانند دماوند- علم کوه –شاه البرز- آزاد کوه – وروشت - کمان کوه - هرزه کوه - مهرچال - جانستون - خرسنگ - پالون گردن – نرگس - کلون بستک - توچال - سرکچالها – و غیره.

 

 

 

تشکر ویژه از آقای نادر منتظریانی جهت اطلاعات خوب و تصاویر زیبا

 

 

 

 

 

 

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/خلنو.html
تاریخ درج خبر : 1395/02/30     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [1456]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 192بازدیدکنندگان دیروز: 1142بازدیدکنندگان این هفته: 1334بازدیدکنندگان امسال: 208031بازدیدکنندگان کل: 1851851
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.