معرفی برنامه پیمایش دره سرغایه
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1395/06/30

روستای سرغایه از توابع بخش احمد آباد شهرستان مشهد، در فاصله ی حدودا  75 کیلومتری جنوب شرقی مشهد ،در امتداد رشته کوههای بینالود و در دامنه ی  کوه نسبتا بزرگ و با شکوهی به نام ( لیلا جوق) که اصطلاح محلی آن میباشد قرار گرفته است.

ازمکانهای دیدنی محدوده میتوان از سد خاکی قره چی ،کوه لیلا جوق و چشمه های آب مسیری که از روستا و به سمت دامنه ی کوه جدا میشود نام برد. یکی دیگر از دیدنیهای روستا رودخانه طولانی است که از انتهاترین قسمت باغات بخشی بنام تنگل و از دل کوه سرچشمه میگیرد و با عبور و تقسیم کردن باغات به دو قسمت باعث سرسبزی و طراوت بخشیدن خاصی به این بخش از منطقه شده است و فقط در چند ماه ابتدایی سال بسیار پر اب میباشد.

غار نی هه یکی دیگر از مکانهای جذاب و دیدنی منطقه تنگل میباشد.این غار از تخریب شدن چند کوه سنگی بوجود امده است و باعث شده دالانهای جالبی تشکیل شود بطوریکه از این محل جهت اتراق و توقف شبانه می توان استفاده کرد.

پیمایش این برنامه از روستا آغاز شده ،در امتداد رودخانه تا قسمتی از دره ادامه پیدا می کند.پیمایش در این برنامه حدود 9 کیلومتر در مجموع مسیر رفت و برگشت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در برنامه با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/دره-سرغایه.html
تاریخ درج خبر : 1395/06/30     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [1434]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 11بازدیدکنندگان امروز: 406بازدیدکنندگان دیروز: 822بازدیدکنندگان این هفته: 2112بازدیدکنندگان امسال: 202128بازدیدکنندگان کل: 1845948
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.