معرفی برنامه کوهنوردی این هفته : قله قطار اولنگ- 19 اذر 95
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : مریم فروتن زاده
تاریخ درج خبر : 1395/09/15

قطار اولنگ

اولنگ به معنی دشت یا سبزه زار میباشد و به دلیل وجود چشمه های متعدد در مسیر پیمایش تا قله , دراطراف این چشمه ها سبزه زارهایی هرچند کوچک بوجود آمده که تعدد این سبزه زارها به صورت پشت سرهم, دلیل این نام گذاری" قطاراولنگ" میباشد ( سلسله سبزه زارها )

 
ویژگیهای منطقه:
دو رشته کوه در اطراف فریمان قرار دارد که بلندترین آنها کوه کیلاق با 2942 ارتفاع می باشد و کوه بی بی غیب با ارتفاع 2881 متر، قطار النگ با ارتفاع 2605 متر، و کوه دال با ارتفاع 2225 متر در زمره بلندترین قلل این شهرستان به شمار می آیند.
در این منطقه رودخانه های فریمان، سنگ بست، قلندرآباد و کلاته منار و براشک جریان دارند و پوشش گیاهی آن متشکل شده است از درختان ارس، پسته و گونه های گون، درمنه، قیاق، گل بنفشه و … در مجموعه حیات وحش شهرستان فریمان حیواناتی همچون قوچ آهو، کل، خرگوش و پرندگانی نظیر کبک و تیهو زندگی می گنند که این خود از آب و هوای مساعد این منطقه حکایت می کند.


رشته کوه قطار اولنگ در جنوب غربی شهرستان فریمان و در جنوب شهر کوچک فرهاد گرد واقع شده است و مبدا صعود به این کوه روستای کلاته خوش میباشد. طول مسیر صعود و  فرود مطابق نقشه زیر حدود 12کلیومتر خواهد بود.لوازم مورد نیاز:

کفش مناسب کوهنوردی- پوشاک زمستانی(گرتکس-پلار-دستکش دو پوش-کلاه گرم) - باطوم - هدلامپ و زیرانداز

جهت ثبت نام با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/قطار-اولنگ.html
تاریخ درج خبر : 1395/09/15     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [764]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 399بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3145بازدیدکنندگان امسال: 240044بازدیدکنندگان کل: 1883864
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.