معرفی برنامه پیمایش کویرحلوان طبس 25 تا 27 آذر 95
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : مریم فروتن زاده
تاریخ درج خبر : 1395/08/15

ریگزار حلوان در حاشیه روستای حلوان و در شمال شهرستان طبس استان خراسان جنوبی قرار دارد و در واقع گوشه ای از کویر مرکزی ایران است.
این ریگزار از شمال به کویر مرکزی ایران و ارتفاعات «پیر حاجات» طبس، از جنوب به محور ارتباطی شهرستان خور به طبس، از شرق به کوه ها و ارتفاعات «عاشقان» و از غرب به دریاچه نمک خور و کویر مرکزی ایران محدود می‌شود.
پهنه این کویر، پوشیده از ریگزار است و در نواحی شرقی و شمالی در حاشیه ریگزار باتلاق‌های نمکی و رسی کویر مرکزی و دریاچه نمک خور قرار دارند. فاصله شمال به جنوب ریگزار در بیشترین حالت 40 کیلومتر و فاصله شرق به غرب آن در نواحی مرکزی در حدود 14 کیلومتر و در نواحی شمالی 5 کیلومتر است. به دلیل وجود معادن فراوان در این ارتفاعات جاده‌های خاکی مناسبی وجود دارند که دسترسی و بازدید از این منطقه را آسان کرده اند.

 

روستای حلوان، یک روستای خشت و گلی است. خانه های حلوان، نمونه کاملی از معماری سنتی در کویر ایران است.
روستای حلوان، یکی از زیباترین مناطق گردشگری طبس هم هست. روستایی که از دیرباز به خاطر خرمای مرغوبش، زبانزد بوده است. وجود نخلستان و تولید خرمای بسیار مرغوب، از حلوان روستایی ساخته که خرمای آن در همه منطقه بنام است.


حلوان، در سال‌های اخیر، محل برگزاری جشنواره هایی برای شتر و شترسواری هم بوده است. ریگزار حلوان، جان می‌دهد برای آنکه شتر سوارها، مهارت خود را از سواری گرفتن از این حیوان رام، به نمایش بگذارند.

 

 


این برنامه از تاریخ 25 تا 27 آذرماه 95 بصورت 2ونیم روزه برگزار خواهد شد. برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/کویر-حلوان.html
تاریخ درج خبر : 1395/08/15     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [1233]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 394بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3140بازدیدکنندگان امسال: 240039بازدیدکنندگان کل: 1883859
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.