معرفی برنامه پیمایش دره گرینه
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1395/03/25

روستای گرینه در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی نیشابور و در 14 کیلومتری شمال جادهٔ اصلی (مشهد-نیشابور) و در ضلع شرقی شهر توریستی دررود و شهر زیارتی قدمگاه و در دامنهٔ کوه واقع شده‌است. گرینه طبیعت گسترده دره های سبز زیبا و رودخانه ای دل انگیز با سرچشمه ها و انشعابات فراوان دارد.


آبشار گرینه در فاصله 6 کیلومتری شمال این روستادر میان دره ای سرسبز به نام باغرود قرار گرفته است. برای دسترسی به آبشار از روستای گرینه به سمت شمال حرکت کنید. پس از طی مسافتی در حدود 1.5 کیلومتر در دره رودخانه، به محل انشعاب رودخانه به دو بخش شمالی و شرقی خواهید رسید. ادامه مسیر دره شمالی به آبشار گرینه منتهی می شود.


 گرینه از لغت گبرینه به معنای محل زندگی زرتشتیان آمده‌است. این روستا در طول تاریخ خود چند بار تغییر مکان داده و از محل قدیمی خود که به گرینه کهنه شهرت یافته به محلی مرتفع در روی تپهای در مجاورت مکان فعلی انتقال یافت و هماکنون نیز در دامنهی کوه قرار دارد.

یکی از اهداف طبیعتگردانی که به این روستا میآیند صعود به قلهی زیبای قوچگر با ارتفاعی نزدیک به 3000 متر میباشد.دیگر مناطق پرطرفدار این روستا نظیر آبشار طبیعی "پایتخت" ، رودخانه مرغزار، منطقهی بکر "چوب بند" و... می باشد.

 

برای ثبت نام در برنامه و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/گرینه.html
تاریخ درج خبر : 1395/03/25     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [931]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 10بازدیدکنندگان امروز: 406بازدیدکنندگان دیروز: 822بازدیدکنندگان این هفته: 2112بازدیدکنندگان امسال: 202128بازدیدکنندگان کل: 1845948
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.