معرفي برنامه دره و آبشار خرو - نيشابور
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادي
تاریخ درج خبر : 1393/07/26

خرو پایتخت آلوی ایران

 واژه ی خرو در برخی متون قديم به معنی محل تقسیم مورد استفاده قرار میگرفته و شاید اتلاق کردن این نام برای این منطقه چندان بی ربط نباشد . چون این روستا محلی است که آب دو رودخانه ی دائمی و نسبتا پرآب به هم مي رسد.

شهر خرو (خروین) بخش های مختلفی دارد خرو علیا و خرو سفلی که در کنار یکدیگر قرار دارند  که در مجاورت شهرک صنعتی خیام نیشابور و شمال روستاي ساحل برج و در حاشیه ی شاهراه ارتباطی نیشابور به مشهد قرار دارد.

این شهر ییلاقی و سرسبز در ۱۸ کیلومتری شرق نیشابور واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا بیش از ۱۵۰۰ متر میباشد. منظره ی پلکانی روستا باعث شده تا به آن لقب ماسوله ی خراسان داده شود. گرچه از ماسوله بسیار بزرگ تر، پر جمعیت تر و پر محصول تر است.

 

 

رودخانه های منتهي به روستا که از کوه های زنبورگاه در رشته کوه بینالود سرچشمه میگیرند. در مسیر هر دو رودخانه  آبشار وجود دارد.


 

 

مسیر شمال شرقی(رودخانه سمت چپ) به چشمه علی و مسیر شمالی به آبشار مرتفع رودميان منتهی می گردد. آبشار ديگر در مسیر رودخانه ی کوچک قرار دارد كه در اين برنامه پيمايش خواهد شد . دسترسی به اين آبشار از مسیر رودخانه شمالی(رودخانه سمت چپ) پس از حدود 11 کیلومتر پيمايش ميسر خواهد بود.

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام با دفتر باشگاه تماس حاصل فرماييد.

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/1393-07-26-19-37-33.html
تاریخ درج خبر : 1393/07/26     تعداد بازدید : [708]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 394بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3140بازدیدکنندگان امسال: 240039بازدیدکنندگان کل: 1883859
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.