معرفی برنامه پیمایش تجر به ازغد
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1394/10/20

موقعیت جغرافیایی روستای تجر :
تجر روستایی ییلاقی در استان خراسان رضوی ودر ۲۶ کیلومتری جنوب غربی مشهداست که در بخش طرقبه واقع میباشد. قرار گرفتن در مثلث ۳شهر مشهد،طرقبه،نیشابور،تجر را دربهترین موقعیت جغرافیایی درمیان روستاها قرار داده. قرار گرفتن درمیان کوه ها،سرسبزی باغها،رودخانه ای زیبا که از کوه پایه های بینالود سرچشمه میگیرد،باعث شده تا این روستا به یکی از خوش آب و هواترین روستاهای بخش طرقبه بدل شود.
 

موقعیت جغرافیایی روستای ازغد :
ازغد(زغی) روستایی است که در که ۱۸ کیلومتری مشهد در استان خراسان رضوی جای دارد . این روستا تاریخی کهن و چند هزار ساله دارد. مسجد تاریخی این روستا بسیار معروف است و تاریخ آن به سال ۸۳۱ (ه.ق) باز می گردد. به گفته بخشدار طرقبه این مسجد در معرض تخریب قرار دارد.
بنای مسجد مربوطه به عهد تیموریان می باشد. این بنای سنگی دارای ورودی با شبستان و ایوان مسقف و ستون چوبی است و در دوره قاجار مرمت شده است. این اثر به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

پیمایش این برنامه از روستای تجر آغاز شده و پس از عبور از روستای مج در ازغد پایان میابد.این پیمایش حدود 8 کیلومتر بوده و مطابق نقشه زیر است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/1394-10-20-21-26-07.html
تاریخ درج خبر : 1394/10/20     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [607]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 7بازدیدکنندگان امروز: 406بازدیدکنندگان دیروز: 822بازدیدکنندگان این هفته: 2112بازدیدکنندگان امسال: 202128بازدیدکنندگان کل: 1845948
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.