معرفی برنامه صعود به قله زر(گر)- آمادگی شیر کوه
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1394/11/04

 

کوه گر یا کوه زر به ارتفاع2950 متر بلند ترین ناهمواری در شهرستان سبزوار می باشد . این کوه در شمال شهر داورزن قرار دارد . برای ایستادن بر فراز این کوه  بایدازداورزن به روستاهای بیزه یا آبرود رفت . کوه گردر شمال روستای بیزه و در شمال شرقی روستای آبرود قرار گرفته است.

مسیر دسترسی به این روستاها 70 کیلومتر بعد از سبزوار و از شهر کوچک داورزن است. اگر از داورزن حدود 15 کیلومتر به سمت شمال حرکت کنیم پس از عبور از روستای ده نو به بیزه خواهیم رسید و چیزی کمتر از 3 کیلومتر بعد از آن روستای آبرود واقع شده است .

 اگر بخواهیم از روستای بیزه به قله گر صعود داشته باشیم باید در مسیر کلاته ای به نام محلی بیچدر ( بچه رود ) را به شمال راه بپیماییم تا وارد دره ای بدون جریان آب شویم . در این دره پس از یک ساعت پیمایش ، به چشمه ای کم آب در پای قله گر می رسیم که نام محلی آن چشمه ی گزمه گزی است .

 این چشمه آخرین نقطه ای است که از آن می توان آّب آشامیدنی برداشت.برای رسیدن به قله گر از چشمه به سمت غرب یا چپ بایدحرکت کنیم و خود را به سر یال غربی این چشمه  برسانیم. ازسر یال بعد از حدود یک ساعت راه پیمایی میتوان بر فراز قله ایستاد . (صعود از بیزه ، حدود چهار ساعت زمان می برد) .

ـ اگر بخواهیم صعودی راحت تر داشته باشیم  ابتدا باید به روستای آبرود که 2 کیلومتر بالاتر از بیزه است برویم.قله ی گر در شمال شرقی آبرود قرار گرفته است . از روستای آبرود حدود یک ساعت راه پیمایی تا سرچشمه ی رود آبرود لازم است . هنگامی که به سرچشمه رود آبرود رسیدیم رو به شرق به سر یال کوه حرکت باید کرد . از سر این یال که با صعود از روستای بیزه مشترک است یک ساعت راه پیمایی باشیب تند برای صعود به قله زمان لازم دارد. (صعود از آبرو حدود،3 ساعت زمان می برد.)

 

لوازم مورد نیاز:

کفش کوهنوردی

بادگیر

لباس گرم

پانچو

کیسه خواب

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در برنامه با دفتر باشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/1394-11-04-19-27-24.html
تاریخ درج خبر : 1394/11/04     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [660]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 6بازدیدکنندگان امروز: 192بازدیدکنندگان دیروز: 1142بازدیدکنندگان این هفته: 1334بازدیدکنندگان امسال: 208031بازدیدکنندگان کل: 1851851
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.