معرفی برنامه آبشار دافی
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1394/12/01

 

آبشارهای ششگانه کدکن_تربت حیدریه هر کدام در نوع خود آبشارهای منحصر به فردی هستند که شاید نتوان مانند آن ها را در دیگر نقاط استان مشاهده کرد. آبشار "سپیدر"، "آبشار حاجی بیگی"، "آبشار ملکوه"، "آبشار سه گانه دافی"،  از جمله آبشارهای کدکن تربت حیدریه هستند که هر کدام زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند.

 آبشار دافی، یا "شاران" در 70 کیلومتری شمال غرب تربت حیدریه و در بین کوه های سه پایه، در جنوب روستای دافی و در 15 کیلومتری شهر کدکن واقع شده است.

این آبشار از کوه های سر شش آب بیرون می آید و از گردنه ای بلند به پایین سرازیر می شود. ارتفاع آبشار80  متر و عرض آن 2  متر است که زیبایی وچشم اندازی کم نظیر را به طبیعت اطراف خود بخشیده است.

مسیر پیمایش این برنامه مطابق نقشه زیر بوده و در کل مسیر رفت و برگشت از روستای دافی به آبشار حدود 6 کیلومتر است.

کال دافي رودخانه اي فصلي است که از دامنه جنوبي کوه گچي در 65 کيلومتري شمال غرب تربت حيدريه شروع و پس از دور زدن کوه هاي گچي و سه پايه از غرب روستاي دافي و از کنار آبشار کوچک آن گذشته پس از سيراب کردن روستاهاي منطقه به کال شور سبزوار مي پيوندد.

اطراف این آبشار زیبا مملو از گیاهان دارویی و وحشی است. در پائین دره آبشار درختان  بادام و پوشش گیاهی بسیار مناسب و دیدنی است.

  

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/1394-12-01-20-42-28.html
تاریخ درج خبر : 1394/12/01     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [976]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 5بازدیدکنندگان امروز: 399بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3145بازدیدکنندگان امسال: 240044بازدیدکنندگان کل: 1883864
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.