معرفی برنامه پیمایش کویر سه قلعه
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : هاشم آبادی
تاریخ درج خبر : 1395/01/28

سه‌قلعه یکی از شهرهای شمال غرب خراسان جنوبی و  در حاشیه کویر مرکزی ایران است. کویر سه قلعه درفاصله24 کیلومتری جنوب  شهرستان سرایان و ۶۱ کیلومتری شهر فردوس قرار گرفته.

این کویر بواسط داشتن آسمانی تاریک جهت رصد ستارگان دارای ویژگی و اهمیت خاص است و بواسط همین ویژگی مورد توجه گروه های آماتور و حرفه ای علاقمندان به نجوم  واقع گشته.

از امتیازات دیگر این کویر می توان به دق وسیع و تپه های ماسه ای اطراف رصدگاه نجوم اشاره کرد که برای هر گروه علاقمند و طبیعت گرد شرایط مناسب و ایده آلی دارد. بطوری که اجرای برنامه های رصد ستارگان، رالی در دق وسیع و پیمایش و کویر نوردی در تپه های ماسه ای به صورت همزمان امکان پذیر است.

بهترین زمان سفربه این کویر بهار, پاییز می باشد.سه‌قلعه در محدوده حوزه آبریزکویر نمک واقع شده‌است و دارای آب و هوای گرم و خشک با زمستان‌های سرد است.

بادهای محلی به نام کوه باد از شمال سیه‌باد، روزباد و قبله‌باد (اصطلاحاً کلغور) سه‌قلعه را در طول سال تحت تأثیر قرار می‌دهند که باد غالب و تأثیرگذار سیه‌باد است که در زمستان می‌وزد.

این برنامه به صورت دو و نیم روزه برگزار خواهد شد.اطلاعات بیشتر و زمانبندی دقیق را در آدرس زیر میتوانید مشاهده نمایید.

جزئیات و زمانبندیپیمایش کویر سه قلعه

 

 

بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/1395-01-28-18-25-32.html
تاریخ درج خبر : 1395/01/28     منبع خبر : کمیته پشتیبانی     تعداد بازدید : [662]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 4بازدیدکنندگان امروز: 394بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3140بازدیدکنندگان امسال: 240039بازدیدکنندگان کل: 1883859
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.