مسوولان هیات کوهنوردی استان از باشگاه کاویان مشهد بازدید کردند
گروه خبری : اطــلاعــيــه هــا
نویسنده : سیمین نوری
تاریخ درج خبر : 1392/07/03

 

مسوولان هیات کوهنوردی استان از باشگاه کاویان مشهد بازدید کردند

دوشنبه اول مهرماه رییس این هیات به همراه نایب رییس بانوان، دبیر، مسوول امور باشگاه ها و مسوول روابط عمومی در جلسه هفتگی باشگاه کاویان حاضر شدند و در جریان امور مربوط به این باشگاه قرار گرفتند.

حسین امانی رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان در جمع مسوولان و اعضای این باشگاه گفت: در هر رشته ورزشی، پس از نیروهای متخصص و برنامه ریزان، بزرگترین سرمایه، ورزشکاران هستند.

وی با بیان اینکه هیات های ورزشی از حمایت مالی مسوولان دولتی محرومند، اظهار داشت: در 19 ماه گذشته اداره کل ورزش و جوانان استان تنها 14 میلیون و 200 هزار تومان به این هیات کمک مالی کرده در حالی که گردش مالی هیات در این مدت بیش از 200 میلیون تومان بوده است.

امانی افزود: این امر اتفاق خوبی برای ورزش استان نیست و اثرات منفی بر فعالیت های کوهنوردی استان داشته است.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تصریح کرد: این رشته ورزشی به خوبی به مردم و مسوولان معرفی نشده و قسمتی از این اشکال به خود ما کوهنوردان برمی گردد که از طبیعت و کوهستان لذت می بریم اما ویژگی ها و اهمیت آن را به دیگران منتقل نمی کنیم.

وی ادامه داد: برای توسعه و ارتقای ورزش کوهنوردی و رشته های زیرمجموعه آن باید با برنامه ریزی مناسب و دید باز اقدام کرد تا به نتیجه مطلوب رسید.

امانی با اشاره به کم توجهی مسوولان به این ورزش، توضیح داد: در پی احداث دکل مخابراتی در چشمه پونه مشهد که با تجمع اعتراض آمیز تعداد زیادی از طبیعت دوستان و حضور خبرنگاران رسانه ها و برنامه سازان صدا و سیما همراه بود، شاهد بی توجهی و نبود مسوولان مربوطه بودیم.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان با تاکید بر اینکه باشگاه ها و کوهنوردان باید به جریانات و اتفاقات مرتبط با رشته خود توجه نشان دهند و آنها را پیگیری کنند، گفت: اجرای فنی و درست برنامه ها و صعودهای ورزشی، کوهنوردی را به مسیر درست خود هدایت می کند.

وی افزود: اتحاد و همدلی کوهنوردان و همراهی گروه ها و باشگاههای کوهنوردی با برنامه های هیات باعث می شود همگان از انرژی و پیامدهای مثبت فعالیت های هم بهره ببرند.

امانی به بیان ویژگی های یک باشگاه کوهنوردی خوب پرداخت و اظهار کرد: مزیت باشگاه کوهنوردی به تعداد اعضا و برنامه های اجرا شده آن نیست بلکه باشگاهی مورد تایید است که در جریان کوهنوردی شهر و استان تاثیرگذار باشد.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان ادامه داد: رعایت اصول فنی، تعداد مربیان آقا و خانم و همراستا با برنامه های هیات عمل کردن در ارزیابی باشگاه ها موثر است.

وی با تشکر از باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد به خاطر توجه به جزئیات و انجام حرکات موثر در این رشته ورزشی، خواستار توسعه فعالیت ها، توجه به موضوع آموزش و ورزش قهرمانی برای ارتقای ورزش همگانی شد.

در ادامه این بازدید سعیده وفاییان نایب رییس بانوان هیات کوهنوردی استان نیز گفت: در شرایطی که با پیشرفت تکنولوژی انجام این ورزش نسبت به گذشته بسیار آسان تر شده است، باید از آن بهره برد و به شکل اصولی با کار فنی آشنا شد.

وی افزود: حضور بانوان نیز در ورزش کوهنوردی و رشته های مربوط به آن نسبت به گذشته موثرتر و پررنگ تر شده است که این امر نشان دهنده تلاش بیش از پیش بانوان کوهنورد و مساعد شدن شرایط اجتماعی و ورزشی است.

وفاییان با تاکید بر لزوم توجه به بحث آموزش، اظهار کرد: کلاس های آموزشی در سطوح مختلف که از سوی این هیات برگزار می شود باید مورد توجه کافی از سوی ورزشکاران به ویژه بانوان کوهنورد قرار بگیرد.

نایب رییس بانوان هیات کوهنوردی استان تصریح کرد: رعایت برخی هنجارها از سوی بانوان کوهنورد و همراهی آنان با قوانین جامعه راه پیش روی آنان را گسترده و فضا را برای فعالیت های بیشتر آماده می کند.

گفتنی است مسوولان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی در نشستی صمیمانه با مدیران باشگاه کاویان در جریان امور و مسایل پیش روی آنان قرار گرفتند و راه برای تعامل های بعدی هموارتر شد.


بستن http://www.kaviangroup.com/news/etel/92070301.html
تاریخ درج خبر : 1392/07/03     منبع خبر : روابط عمومی باشگاه کوهنوردی کاویان     تعداد بازدید : [1128]     آدرس مستقیم
نظرات بینندگان

ارسال نظر براي اين مطلب

نام :
آدرس ایمیل :
نظر :
ارتباط با مالینکهای برتربرترین فروشگاه ها
افراد آنلاین: 9بازدیدکنندگان امروز: 407بازدیدکنندگان دیروز: 2039بازدیدکنندگان این هفته: 3153بازدیدکنندگان امسال: 240052بازدیدکنندگان کل: 1883872
طراحی و پیاده سازی : ماورا
کلیه حقوق معنوی سایت متعلق به باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد می باشد.